2023 Top 10 Quán Trà Sữa Ở Tân An Long An Nổi Tiếng Nhất

Rate this post

Mund të thuhet se çaji i qumështit është një nga pijet më të preferuara të të rinjve sot në të gjitha rajonet, përfshirë Tan An dhe Long An. Duke e kuptuar këtë, dyqanet e çajit të qumështit këtu janë zhvilluar me shpejtësi si në sasi ashtu edhe në cilësi për t’u shërbyer adhuruesve të çajit të qumështit.

Është gjithashtu për shkak të shumë restoranteve që zgjedhja e një lokacioni ideal në Tan An bëhet më e vështirë. Pra, le të mësojmë me artikullin vijues 10 dyqanet më të mira të çajit të qumështit në Tan An Long An më e shijshme.

Situata aktuale e dyqaneve të çajit të qumështit në Tan An, Long An

Para se të mësoni për 10 dyqanet më të mira të çajit të qumështit në Tan An Long An Më pas do të mësojmë për statusin e dyqaneve të çajit të qumështit në Tan An.

Edhe pse tregu i pijeve në Tan An, Long An është mjaft i larmishëm me shumë lloje të ndryshme, çaji me qumësht ka ende një vend të caktuar falë kërkesës së madhe për konsum të klientëve. Në të njëjtën kohë, çaji i qumështit është pija më e diskutuar nga të rinjtë në rrjetet sociale, duke ia kaluar shumë pijeve të tjera të zakonshme si lëngu, kafeja etj.

Përpara atraksionit të veçantë të çajit të qumështit, në Tan An ka mjaft dyqane që janë ngritur për të plotësuar nevojat e tregut aktual. Jo vetëm i larmishëm në sasi, por edhe çaji i qumështit po përmirësohet vazhdimisht për të krijuar një pije më të pasur për të arritur më shumë klientë.

Për shkak të kësaj, mund të thuhet se çaji me qumësht nuk është vetëm një trend, por edhe një trend i restoranteve për shumë vite në vijim.

Pijet e shijshme që duhet të provoni kur shkoni në dyqanet e çajit të qumështit

Në disa restorante, çaji i qumështit është pija kryesore. Ëmbëlsia e qumështit përzihet me shiritin e çajit së bashku me mbushjet e veçanta për të krijuar aromën unike të çajit me qumësht. Këtu janë 4 llojet e çajit me qumësht që pëlqehen më shumë nga të rinjtë në dyqanet e çajit të qumështit në Tan An që duhet t’i provoni.

Çaj qumështi rozë

Çaji i zi njihet si një pije shumë e veçantë sepse ka si shijen e pasur të çajit, ashtu edhe ëmbëlsinë e qumështit. Disa lloje të çajit të qumështit rozë që duhet t’i provoni kur shkoni në dyqan janë çaji me qumësht djathi, çaji me qumësht perla etj. Përveç kësaj, mund të shtoni edhe shije çokollate, taro, rrushi, luleshtrydhe etj. për t’i dhënë më shumë shije. filxhan çaj qumështi rozë.

Çaj me qumësht jeshil

Ndryshe nga çaji i qumështit të kuq, çaji jeshil i qumështit do të ketë më shumë yndyrë dhe shije qumështi. Megjithatë, e veçanta këtu është se ju ende mund të ndjeni shijen e mprehtë të çajit kur shijoni. Lloji më i kërkuar i çajit të qumështit jeshil është çaji me qumësht me mjaltë. Ngjashëm me çajin e qumështit rozë, ju mund të shtoni shije dhe shtesa të ndryshme për t’iu përshtatur më mirë shijes tuaj.

Çaji me qumësht Olong

Çaji i qumështit Olong është një pije tipike me shije mjalti dhe frutash, mund të ketë një aromë druri ose lulesh sipas dëshirës. Kjo është një nga pijet më të njohura në dyqanet e çajit të qumështit për shkak të efekteve të reduktimit të yndyrës, antioksidantëve, humbjes së peshës dhe përmirësimit të lëkurës.

Tham Khảo Thêm:  Hướng dẫn edit video đơn giản trên pc/laptop

Çaj qumështi tajlandez

Çaji i qumështit Thai është një kombinim harmonik i qumështit, çajit dhe bimëve të tilla si karafil, kanellë, etj., të gjitha të përziera së bashku për të krijuar një pije të shijshme. Aktualisht, ekzistojnë dy çajra tipikë qumështi tajlandez: çaj jeshil me qumësht Thai dhe çaj me qumësht të kuq Thai me shumë mbushje të ndryshme.

10 dyqanet më të mira të çajit të qumështit në Tan An Long An

Këtu do të mësojmë për 10 dyqanet më të mira të çajit të qumështit në Tan An Long An Më e shijshme për momentin.

Tocotoco Tan An

Jo inferior ndaj markave të tjera të famshme, Tocotoco Milk Tea është një adresë e frekuentuar nga klientët në 10 dyqanet më të mira të çajit të qumështit në Tan An Long An. falë cilësisë së pijeve, hapësirës së ajrosur dhe shërbimit entuziast.

Tocotoco gjithmonë ka impresionuar klientët gjatë kohës së kaluar me një shumëllojshmëri çajrash qumështi të shijshëm dhe unikë dhe menuja përditësohet rregullisht. Pijet që bëjnë emrin e Tocotoco Tan An janë çaji me qumësht perla, çaji qumësht i të gjitha shijeve, çaji me qumësht pelte, çaji qumësht panda etj.

Me përzgjedhje të kujdesshme nga përbërësit natyralë përmes një procesi përzgjedhjeje të kujdesshme së bashku me një proces përpunimi higjienik, Tocotoco është gjithmonë i dashur dhe i vizituar nga klientët.

Duke vënë gjithmonë përvojën e klientit të parën, Tocotoco ka qenë dhe po zhvillohet vazhdimisht për t’u sjellë klientëve pije cilësore. Prandaj, mos e humbisni këtë vend nëse jeni duke kërkuar për dyqane të shijshme çaji qumështi në Tan An.

çaj qumështi KACHI

 • Adresa: 174-176 Hung Vuong, Ward 2, Tan An, Long An
 • Telefoni: 083 810 6768
 • Çmimi referencë: 14,000 VND – 49,000 VND
 • Fanpage: https://www.facebook.com/kachitanan

Çaji i qumështit Kachi është emri i parë me të cilin do të dëshironim t’ju prezantojmë 10 dyqanet më të mira të çajit të qumështit në Tan An Long An. I njohur si një nga dyqanet më të njohura të çajit të qumështit në Tan An sot, Kachi Milk Tea është një emër i domosdoshëm në këtë listë.

Këtu, klientët mund të zgjedhin vetë shijen e tyre të preferuar të çajit të qumështit me një shumëllojshmëri të mbushjeve unike që e bëjnë këdo të bjerë. Llojet më të njohura të çajit me qumësht që përdoren nga të rinjtë janë çaji me qumësht kakao, jeshil Thai, çaji me qumësht matcha, taro, shkumë djathi etj.

Përveç pjatave kryesore nga çaji i qumështit, këtu klientët mund të zgjedhin pije të tjera si sodë, kos, çaj frutash, … ose pjata të tilla si petë pikante, topa peshku, … Veçanërisht, hapësira në qumështin Tra Tra Kachi është e gjerë. i investuar, i freskët, luksoz, … do të jetë një vend ideal për check-in për shumë të rinj.

Çaj me qumësht pelte në shtëpi NaNa

 • Adresa: 10A Tran Hung Dao, Ward 1, Tan An City, Long An
 • Telefoni: 0942 160 812
 • Faqja e fansave: https://www.facebook.com/trasuatuinana/
 • Çmimi referencë: 25.000 VND – 35.000 VND

Çaji me qumësht pelte i bërë në shtëpi i Nana-s është ndoshta një emër i njohur për adhuruesit e çajit të qumështit në Tan An. Kur të vini në Nana, do të përjetoni shije 100% të reja çaji me qumësht me përbërës natyralë, pa konservues, pa yndyrë,…. Aroma e çajit, shija yndyrore e qumështit plus copat e përtypur dhe krokante të pelteve të bëra në shtëpi e bëjnë të vështirë për klientët të refuzojnë.

Përveç shijes unike të pijes së përgatitur me recetën e saj, entuziazmi dhe mikpritja e pronarit i ndihmon edhe Nanës që të ketë një numër të madh klientësh. Pra, pasi të vini për herë të parë në Nana, do të ktheheni këtu edhe shumë herë.

Tham Khảo Thêm:  Những cách bắt chuyện với con gái mới quen đơn giản và tự nhiên nhất

Çaj Gong Cha Long An Milk

 • Adresa: 09 Vinhomes Tan An, Ward 2, Tan An City, Long An
 • Telefoni: 0272 6558 811
 • Fanpage: https://www.facebook.com/Gong-Cha-Vietnam-513683559104814/
 • Çmimi referencë: 37,000 VND – 65,000 VND

Emri tjetër i njohur në listë 10 dyqanet më të mira të çajit të qumështit në Tan An Long An është çaji i qumështit Gong Cha. Kjo nuk është vetëm një markë e famshme në Vietnam, por edhe e famshme në të gjithë botën. Falë kësaj, kur Gong Cha u kthye në Tan An, u prit ngrohtësisht nga të rinjtë.

Në Gong Cha, klientët do të shijojnë shijen standarde të çajit të qumështit me përbërës premium çaji, mbushje të ndryshme dhe receta të krijuara dhe të ruajtura me kujdes për të krijuar një shije të veçantë. Falë këtyre detajeve, Gong Cha ka gjithmonë një vend në zemrat e adhuruesve të çajit të qumështit midis markave të panumërta atje.

Pija më e famshme në Gong Cha është ndoshta çaji i qumështit me shkumë qumështi me shijen e tij të shijshme dhe unike nga përbërës të cilësisë së lartë të përzier me mbushje të ndryshme për të krijuar një veçori unike që klientët të zgjedhin.

Jo vetëm pije të shijshme, por hapësira në Gong Cha Tan An është investuar edhe në një dizajn të rehatshëm, dinamik dhe modern së bashku me shërbimin profesional të stafit, kështu që pavarësisht çmimit të lartë, ajo ende tërheq shumë klientë. mallrat vijnë këtu .

Kafe Aro

 • Adresa: 53 – 55 zgjerimi Hung Vuong, Ward 6, Tan An City, Long An
 • Telefoni: 0989 467 646
 • Facebook: https://www.facebook.com/tuc.tri.7777
 • Çmimi referencë: 22 000 VND – 35 000 VND

Aro Coffee është një emër që nuk duhet humbur kur kërkoni një dyqan të mirë çaji qumështi në Tan An. Me një menu të larmishme nga çaji tradicional me qumësht deri tek çaji japonez me qumësht, çaji me qumësht orizi etj., veçanërisht Çaji i Qumështit me Pearl të Zezë – një pije e dashur nga shumë të rinj.

Përveç çajit me qumësht, në Aro Coffee klientët mund të gjejnë edhe pije të tjera të shijshme si çaj pjeshke, çaj frutash, çaj jeshil, akullore, kos, smoothie etj.

Aro Coffee jo vetëm që kujdeset për çdo gotë ujë, por shërbimi profesional këtu është gjithashtu një pikë plus për të tërhequr klientët. Ky premton të jetë një vend ideal për klientët për t’u çlodhur me të afërmit, miqtë,…

Milktea Street Poker

 • Adresa: 342 Hung Vuong, Ward 3, Tan An, Long An
 • Telefoni: 0918 880 320
 • Facebook: https://www.facebook.com/Xi-Pho-Milktea-1056917491149132/
 • Çmimi referencë: 15.000 VND – 35.000 VND

“Parezistueshme e shijshme”, “shije e shijshme e çajit të qumështit, por çmim i përballueshëm”, … janë fjalitë e njohura që klientët komentojnë kur vijnë në Milktea Poker. Vetëm me këtë, mund të shihet se Xi Pho Milktea është një vend për të pirë çaj qumështi që nuk duhet humbur kur vini në Tan An, Long An.

Milktea Poker ka krijuar vazhdimisht një ethe në zemrat e të rinjve që e duan çajin e qumështit në Tan An gjatë kohës së kaluar për shkak të shumëllojshmërisë së çajrave të qumështit, mbushjeve dhe cilësisë së shkëlqyer, të gjitha duke u dhënë klientëve përvojën më të mirë. interesante për t’u vizituar.

Falë kuptimit të shqetësimeve për sigurinë dhe higjienën e ushqimit, në Xi Pho Milktea, shëndeti i klientëve është gjithmonë i pari dhe është i përkushtuar të përdorë gjithmonë përbërës të pastër së bashku me fruta të freskëta. Prandaj, Milktea Poker është gjithmonë një vend ideal ku klientët mund të vizitojnë për të shijuar filxhanë të shijshëm me çaj qumështi.

Phuc Long Tea Milk Tea Long An

 • Adresa: 98 Chau Thi Kim Street, Ward 3, Tan An, Long An
 • Linja telefonike: 0899 179 388 VND
 • Facebook: https://www.facebook.com/PhucTeaLongAn/
 • Çmimi referencë: 16,000 VND – 58,000 VND
Tham Khảo Thêm:  7 CÁCH SO SÁNH PHÂN SỐ

Phuc Tea Long An Milk Tea është një zinxhir dyqanesh çaji qumështi dhe një emër i njohur për adhuruesit e çajit të qumështit në Tan An. Këtu, klientët jo vetëm që shijojnë filxhanë të shijshëm me çaj qumështi, por gjithashtu shërbehen me entuziazëm dhe me mend. Falë kësaj, dyqani tërheq një numër të konsiderueshëm klientësh, duke e bërë këtë vend emrin që klientët mendojnë sapo duan çaj qumështi.

Në veçanti, jo vetëm me çmim të përballueshëm, shije unike, përbërës të freskët dhe premium, por edhe receta në Phuc Tea Long An është gjithashtu një pikë plus për të ndihmuar këtë vend të tërheqë një numër të madh klientësh.

Me prestigjin dhe entuziazmin në çdo produkt, ky vend fiton gjithmonë zemrat e klientëve edhe më të zellshëm. Prandaj, duhet ta vizitoni këtu një herë nëse keni dëshirë për çaj qumështi, nuk do të zhgënjeheni.

Bara Tea Milk Tea

 • Adresa: 182 Hung Vuong, Ward 2, Tan An
 • Orari i hapjes: 09:00-22:00
 • Numri i telefonit: 0898 693 629
 • Fanpage: https://www.facebook.com/BARA-TEA-LONG-AN-2090679214503319
 • Çmimi referencë: 15.000 VND – 28.000 VND

Midis dyqaneve të panumërta të çajit me qumësht, çaji Bara është gjithmonë i dashur nga adhuruesit e çajit me qumësht për shkak të shijes së tij të ndryshme, të freskët dhe të parezistueshme. Pika më e madhe plus që çaji i qumështit Bara Tea u sjell klientëve është shija e mprehtë, pak e hidhur dhe e ëmbël e çajit të përzier me aromën e qumështit, duke e bërë çdo gllënjkë të ndjehet sikur fluturon në natyrë, duke e harruar atë. dielli.

Në Bara Tea, ka më shumë se 20 shije të ndryshme çaji me qumësht, por të gjitha kanë shije tërheqëse, më të spikaturat janë çaji i qumështit oolong, çokollata, boronica, Bach Khoai…

Poker Qumësht

 • Adresa: 342 Hung Vuong, Ward 3, Tan An City, Long An
 • Numri i telefonit: 0918880320 – 0949567520
 • Çmimi referencë: 17,000 VND – 33,000 VND

Emri tjetër që shumë klientë e duan në listë 10 dyqanet më të mira të çajit të qumështit në Tan An Long An është Poker Milktea. Këtu klientët mund të shijojnë gotat më të mira të çajit me qumësht, hapësira moderne dhe minimaliste u jep klientëve përvoja të reja.

Pijet e preferuara që duhen provuar kur të vini në Poker Milktea Long An janë çaji me qumësht perla, çaj qumështi me shkumë qumështi, çaj qumështi perla pelte, … me mbushje të plota dhe shije të ndryshme për t’u shijuar. mund të zgjidhen sipas dëshirës tuaj. preferencë.

P – Çaj, çaj qumështi

 • Adresa: 87 Nguyen Van Ranh, Tan An City, Long An
 • Telefoni: 0978 178 800
 • Fanpage: https://www.facebook.com/profile.php?id=100054370728356
 • Çmimi referencë: 10.000 VND – 30.000 VND

Jo inferior ndaj emrave të përmendur më sipër, P – Tea Long An Milk Tea është gjithashtu një vend ideal për të vizituar shumë të rinj sepse këtu çmimet janë shumë të përballueshme, pijet janë të ndryshme dhe hapësira është e gjerë.

Duke kuptuar psikologjinë e klientit, P – tea përditëson gjithmonë menunë në mënyrë që klientët të kenë më shumë zgjedhje kur vijnë në dyqan. Përveç cilësisë së pijeve, hapësira e ajrosur është gjithashtu një plus i madh kur klientët vizitojnë.

konkludoni

Këtu është lista 10 dyqanet më të mira të çajit të qumështit në Tan An Long An Më e mira që dëshirojmë t’ju prezantojmë. Shpresojmë që pas këtij artikulli, të gjeni një vend për të shijuar një filxhan të shijshëm çaj qumështi.

Hy vọng răng bài viết 2023 Top 10 Quán Trà Sữa Ở Tân An Long An Nổi Tiếng Nhất của Chaolong TV kênh trực tiếp bóng đá miễn phí tốc độ cao tốt nhất hiện nay có thể giúp ích cho bạn. Chúc bạn một ngày vui vẻ !

Related Posts

Bảo vệ, giữ gìn sự trong sáng tiếng Việt nhìn từ góc độ pháp lý …

Trong đường lối lãnh đạo đất nước, Đảng ta luôn coi trọng ngôn ngữ, gắn ngôn ngữ với lợi ích của quốc gia, quyền lợi dân tộc,…

Thông tư 10/2023/TT-BNV hướng dẫn thực hiện…

Toàn văn Thông tư 10/2023/TT-BNV ngày 26/6/2023 của Bộ Nội vụ hướng dẫn thực hiện mức lương cơ sở đối với các đối tượng hưởng lương, phụ…

7 quy tắc trong gia đình cha mẹ nên áp dụng để nuôi dạy con- KỸ NĂNG CẦN BIẾT

Đặt ra những quy tắc rõ ràng trong gia đình không chỉ cho phép trẻ lớn lên trong một môi trường lành mạnh mà còn giúp trẻ…

Từ 1/7, lương giáo viên tăng hơn 20%, bậc cao nhất 12 triệu đồng – KỸ NĂNG CẦN BIẾT

Sau khi tăng lương cơ sở, giáo viên tiểu học, trung học cơ sở, trung học phổ thông hạng 8 có hệ số lương cao nhất là…

Trường phái ngoại giao ‘phù hợp …

Trường phái “ngoại giao tre trúc” của Việt Nam phù hợp với mọi thời đại – đây là ý kiến ​​của phóng viên lão thành Khamvisan Keosouphan…

DẪN CHƯƠNG TRÌNH HỘI THI HÙNG BIỆN CẤP TRƯỜNG

Chờ đợi là một nghệ thuật. Mỗi chương trình sẽ có những đặc điểm và sắc thái riêng. Và đôi khi nó khiến chúng ta bối rối…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *