2023 Top +13 Game Mobile Có Lượt Tải Nhiều Nhất ⚡️ Hay & Cực Hấp Dẫn

Rate this post

Lojërat argëtuese celulare duket se janë bërë një “ushqim” shpirtëror i domosdoshëm në shoqërinë e sotme të ngarkuar. Pas orëve të tëra studimi dhe pune intensive, çfarë mund të jetë më mirë sesa të hyni në botën e gjallë të lojërave në telefonin tuaj? Zhvillimi i teknologjisë ka sjellë shumë zhanre të ndryshme lojërash. Në të njëjtën kohë pasurimi dhe diversifikimi i fshatit të sotëm të lojërave.

Pra ku janë Lojëra celulare me më shumë shkarkime? Le të shfaqje lojërash Shikoni listën e lojërave më të shkarkuara celulare +13 në botë sot.

Rreth lojërave celulare

Cilat janë lojërat celulare?

Lojëra celulare kuptohet si lojëra video që luhen në pajisje të lëvizshme si telefonat inteligjentë, tabletët, PDA-të, etj.

Përparësitë e lojërave celulare janë pa frika për sa i përket sasisë dhe pajisjeve, të lehta për t’u mbajtur, argëtuese në çdo kohë, kudo, çmim i lirë, cilësi e lartë për sa i përket grafisë, e përshtatshme për shumë objekte, instalimi dhe heqja relativisht e lehtë për t’u hequr. Nga këto avantazhe, lojërat celulare po zhvillohen gradualisht dhe po e pohojnë pozicionin e tyre në tregun e lojërave.

Tendencat e lojërave celulare

Në botë, veçanërisht në SHBA, tregu i lojërave celulare po zgjerohet vazhdimisht. Më shumë se 50% e njerëzve luajnë lojëra celulare në baza ditore dhe mund të luhen kudo nga shtrati i tyre, në autobus apo edhe në banjë. Mosha e lojtarëve të lojërave celulare është mjaft e madhe (24 vjeç e lart) dhe numri i lojtarëve femra përbën një përqindje mjaft të lartë.

Sipas statistikave të BI Intelligence, përdoruesit e telefonave celularë shpenzojnë deri në 40% të kohës në lojëra në përdorim total, shumë më tepër se veçoritë e tjera si telefonatat, mesazhet, dëgjimi i muzikës, shfletimi në internet.

Përveç SHBA-së, Koreja e Jugut, Kina dhe India janë gjithashtu vende me norma të larta të lojërave celulare. Po në Vietnam?

Vietnami renditet ndër tregjet kryesore të lojërave në Azinë Juglindore. Në vitin 2014, të ardhurat e tregut vietnamez të lojërave u vlerësuan në rreth 6,000 miliardë VND, nga të cilat lojërat celulare përbënin 1,000 miliardë VND. Këto shifra tregojnë potencialin e zhvillimit të lojërave celulare, dhe në të njëjtën kohë hapin një fytyrë të re për industrinë vietnameze të lojërave.

Aktualisht, shpejtësia e zhvillimit të lojërave celulare është drejtpërdrejt proporcionale me numrin e përdoruesve të smartfonëve, për shkak të trendit në rritje të zhvillimit të lojërave që ekzekutohen në telefonat iOS, Android ose Windows. Përveç kësaj, ky trend gjithashtu ndihmon zhvilluesit e lojërave të kursejnë kostot e prodhimit.

Përmbledhje e 13 lojërave celulare me më shumë shkarkime në botë

Angry Birds

Angry Birds është një lojë popullore simuluese me llastiqe në folklor. Zogjtë do të hidhen në hobe dhe lojtari do ta shtrijë hoben jashtë rrezes. Në të njëjtën kohë, ju gjithashtu mund të personalizoni forcën dhe këndin më të përshtatshëm. Kur shtriheni në një distancë të caktuar, kur lëshoni dorën, zogjtë do të fluturojnë në drejtimin që keni vendosur.

Kështu që ju duhet të llogaritni paraprakisht këndet më të përshtatshme në mënyrë që zogjtë të prekin derrat dhe t’i rrëzojnë me lehtësi. Përveç kësaj, çdo zog do të ketë një aftësi të ndryshme dhe niveli i sulmit është krejtësisht i ndryshëm, kështu që strategjia në këtë lojë gjithashtu kontribuon në një faktor shumë të rëndësishëm!

Tham Khảo Thêm:  Đất giá thể trồng cây bắt mồi cần những gì?

Candy Crush Saga

Duke ardhur në Candy Crush Saga, detyra kryesore e lojtarit është të kapërcejë sfidën e çdo ekrani të ndryshëm të lojës interesante. Lojtari duhet të përputhet me karamele me të njëjtën ngjyrë për t’i zhdukur ato.

Dhe gjatë lojës, ju gjithmonë mbani mend se thjesht përdorni 3 karamele të së njëjtës ngjyrë vertikalisht ose horizontalisht dhe ato do të shpërthejnë. Megjithatë, nëse doni të merrni një rezultat më të lartë dhe të merrni 3 yje të artë, atëherë mblidhni karamele të së njëjtës ngjyrë për të formuar një kombinim prej 4 ose 5 karamele.

drejtuar tempull

Temple Run është një lojë aksion e kombinuar me një element aventure jashtëzakonisht tërheqës emocionues që nuk duhet ta injoroni. Duke ardhur në lojë, ju do të luani si një lojtar që përpiqet të arratiset nga tempulli dhe ndiqet nga përbindëshi gjigant i keq Demon Monkey.

Sepse për të shpëtuar, ju duhet të kapërceni terrene të rrezikshme nga malet, lumenjtë dhe përrenjtë deri te grackat dhe pengesat që ju bëjnë të humbni kohë për të lëvizur. Dhe tani, gjatë vrapimit, mos harroni të mblidhni monedha ari që shfaqen rastësisht në rrugë. Sa më shumë ar të grumbulloni, aq më mirë, sepse mund të blini artikuj për t’ju ndihmuar në arratisjen tuaj ose për të zhbllokuar personazhet tuaj të preferuar.

Fruta Ninja

Duke ardhur në lojën Fruit Ninja, lojtarët do të pajisen me një teh të mprehtë hekuri dhe do ta përdorin atë për të prerë fruta të tilla si pjeshkë, shalqinj, banane, dardha, … dhe për të shmangur objektet e rrezikshme si bomba dhe mina. Loja është mjaft e thjeshtë, thjesht duhet të përdorni gishtin dhe të rrëshqitni në ekran sipas frutave që duket se i presin ato.

Mund të prisni sa më shumë fruta të mundeni, por bombat mund të shfaqen në çdo kohë. Kështu që ju duhet t’i dalloni ato shpejt për t’i shmangur ato. Në të njëjtën kohë, duhet të shmangni edhe hedhjen e shumë frutave, sepse nëse hidhni më shumë se 3, do të eliminoheni dhe radha do të përfundojë.

Surfistët e metrosë

Subway Surfers është i dashur nga shumë lojtarë dhe merr shkarkime dhe vlerësime shumë të larta. Duke ardhur në lojë, ju do të luani si një djalë i keq që po ndiqet nga një inspektor dhe një qen për vandalizëm.

Kështu që tani do t’ju duhet të vraponi shpejt nga ndjekja dhe të jeni shumë të aftë për të kapërcyer pengesat që shfaqen në çdo kohë. Në të njëjtën kohë, nëse dëshironi të blini artikuj për të mbështetur arratisjen tuaj, mund të grumbulloni monedha që shfaqen në rrugën tuaj të arratisjes.

Sidoqoftë, në procesin e vrapimit, nëse aksidentalisht pengoheni, kapeni nga inspektori ose goditni një pengesë, loja do të përfundojë.

PUBG Mobile

PUBG Mobile është një lojë aksioni e kombinuar me elemente me role që nuk duhet të jenë të panjohura për të gjithë. Duke ardhur në lojë, ju do të hyni në një fushë beteje jashtëzakonisht të ashpër, do të përqendroheni më të mirën tuaj për të mposhtur armikun përpara se ata t’ju zbulojnë dhe të qëllojnë të vdekur.

Pra, për të fituar këtë betejë për mbijetesë, ju duhet të mbledhni sendet e nevojshme si forca të blinduara, armë, kapele, granata. Këto objekte shpesh do të vendosen në ndërtesa të braktisura, kështu që ju duhet të kërkoni dhe t’i kushtoni vëmendje lëvizjeve të armikut.

Tham Khảo Thêm:  Hướng dẫn cách bắt bóng hiệu quả

Përveç kësaj, rrethi rreth hartës do të tkurret pas një kohe të caktuar, kështu që ju duhet të kapni informacionin dhe të shmangni qëndrimin jashtë rrethit. Sepse nëse qëndroni jashtë rrethit, do të humbni gjak, madje do të humbni gjak deri në vdekje.

Midis nesh

Among Us është një nga lojërat më të shkarkuara në vitet e fundit, pavarësisht nga koha e shkurtër e lëshimit. Konteksti i lojës është frymëzuar nga universi, anijet kozmike. Nëse e keni dashur ndonjëherë zhanrin e lojës tradicionale të ujqërve, patjetër që nuk duhet ta injoroni këtë lojë.

Midis nesh mori shumë reagime pozitive nga ekspertë dhe lojtarë. Është jashtëzakonisht i përshtatshëm kur luani në internet me një grup miqsh.

Lojtarët që marrin pjesë në Midis nesh ndahen në 2 rolet e mëposhtme: Astronaut ose Mashtrues. Mashtruesi duhet të gjejë një mënyrë për të vrarë anëtarët e ekuipazhit të pazbuluar. Dhe astronautët duhet të gjejnë fajtorin, dhe në të njëjtën kohë të bëjnë detyrat që mbajnë anijen në punë.

Në mes të lojës do të ketë mbledhje votimi për të zbuluar se kush fshihet. Përveç kësaj, Midis nesh sjell edhe shumë elementë nga surpriza, argëtimi, drama, … te lojtarët.

Unë i neveritshëm: Minion Rush

Duke ardhur te Despicable Me: Minion Rush, ju do të luani rolin e Minionit të bukur dhe do të filloni të merrni pjesë në ndjekje tërheqëse. Gjatë lojës, ju mund të kontrolloni karakterin tuaj për të shmangur pengesat që shfaqen në rrugë përmes lëvizjeve të shmangies djathtas, majtas ose kërcimit lart, kalimit, kërcimit.

Gjithashtu, në këtë pikë mos harroni të mblidhni bananet që shfaqen gjatë vrapimit tuaj. Shpejtësia e lojës do të rritet gradualisht dhe vlera e pikëve bonus nga bananet rritet gjithashtu në varësi të distancës që kaloni. Dhe përpiquni të merrni artikujt e vlefshëm mbështetës që takoni gjatë rrugës për t’ju ndihmuar të ecni më tej.

Pengesat që ju bëjnë të ngadalësoni, të zvogëloni dukshmërinë ose të ktheheni menjëherë, gjithashtu duhet t’i shmangeni shpejt përpara përplasjes.

Jetpack Joyride

Jetpack Joyride është një lojë e famshme me lojë mjaft të thjeshtë, thjesht duhet të prekni dhe mbani për të lejuar personazhin tuaj të fluturojë ose lëshoni dorën tuaj për ta lënë karakterin tuaj të zhytet. Edhe pse tingëllon e thjeshtë, sfidat në lojë nuk janë aspak të thjeshta.

Sepse në udhëtimin tuaj, do të takoni shumë armiq për t’ju ndaluar dhe grackat gjithashtu duken të mbushura me një qëllim të vetëm për t’ju mposhtur. Pra, në udhëtimin tuaj, përveç shmangies dhe shkatërrimit të pengesave që shfaqen, duhet të përpiqeni të grumbulloni sa më shumë monedha dhe sende që shfaqen në rrugë.

Një gjë edhe më e mirë është se nëse mbledhni mjaft letra, do të bëheni një robot gjigant me fuqi të madhe që rrëzon shpejt të gjithë armiqtë.

Pokemon Go

Pokemon Go është një lojë virtuale interaktive që pëlqehet nga shumë lojtarë për shkak të lojës së saj unike, interesante por po aq tërheqëse. Kur të hyni për herë të parë në lojë, do të krijoni lirisht karakterin tuaj dhe do ta vendosni karakterin tuaj në hartë. Kur lëvizni, edhe karakteri juaj do të lëvizë, vendet që kaloni në hartë janë vendndodhjet e sakta sipas realitetit.

Dhe në procesin e lëvizjes tuaj, nëse gjatë rrugës ka Pokemon, këta Pokemon do të shfaqen në hartë. Nëse dëshironi t’i kapni, thjesht klikoni në Pokemonin e shfaqur dhe hapni kamerën për të parë që Pokemon të shfaqet pikërisht para syve tuaj.

Tham Khảo Thêm:  Thắm nhuần những định luật này cuộc sống của bạn sẽ đỡ vất ...

Garena Free Fire

Garena Free Fire është ndoshta një nga lojërat më të nxehta të mbijetesës celulare sot. Është padyshim një nga lojërat celulare më të shkarkuara sot në të gjithë botën dhe është jashtëzakonisht popullor.

Sipas raportit të publikuar, Garena Free Fire ka mbledhur mbi 1 miliard shkarkime në Google Play. Në të njëjtën kohë, të ardhurat e sjella në Garena nuk janë të vogla. Në këtë mënyrë e ndihmon këtë botues të zhvillojë përditësime të reja më tërheqëse.

Në Garena Free Fire, 50 lojtarë do të mund të zgjedhin pozicionet e kërcimit në të njëjtën hartë. Ju mund të luani si një ekip për të rritur shanset tuaja për të fituar. Në këtë botë, lojtarët duhet të mbledhin armë, municion, sende për të ndihmuar veten të mbijetojnë. Rrethi do të tkurret çdo disa minuta për të motivuar lojtarët të takohen dhe të eliminojnë kundërshtarët. Kjo është një lojë që kërkon aftësi dhe mendim nga lojtarët.

Dragon Ball Z: Beteja Dokkan

Duke ardhur në Dragon Ball Z: Dokkan Battle, ju do të takoni përsëri personazhet jashtëzakonisht të dashur në serinë Dragon Ball Z dhe do të përjetoni konfrontime jo përfundimtare në arenën tërheqëse Dokkan. Jo vetëm kaq, por ju gjithashtu keni mundësinë të vizitoni shumë vende të njohura të universit Dragon Ball Z dhe të luftoni fort për të rivendosur rendin në botën e turbullt të Dragon Ball 7.

Loja ka një lojë mjaft të thjeshtë, në procesin e lojës ju mund të përfitoni nga shumë artikuj dhe shtesa për të forcuar veten dhe shokët tuaj të skuadrës. Në të njëjtën kohë, mos harroni të shfrytëzoni fuqinë e fshehur të personazheve dhe t’i përmirësoni ata për t’u bërë edhe më të fortë!

Përplasja e Klaneve

Clash of Clans është një lojë strategjike e mbrojtjes së kullës në telefon që ka marrë mbështetje pozitive nga një numër i madh lojtarësh. Më parë, shumica e lojërave strategjike disponoheshin vetëm në PC, ky është një emër që kënaq lojtarët në celular. Pra, nëse thuhet se loja ka më shumë shkarkime, ky emër është i domosdoshëm. Clash of Clans jo vetëm që ofron një lojë të mirë, por edhe grafikë jashtëzakonisht tërheqëse dhe zhvillim të përmbajtjes.

Clash of Clans - Aplikacionet në Google Play

Lojtarët që marrin pjesë në Clash of Clans do të vazhdojnë të ndërtojnë dhe zhvillojnë fshatin e tyre. Gjithashtu trajnoni dhe pajisni ushtrinë për të pushtuar toka të tjera. Ju duhet të balanconi midis shfrytëzimit të burimeve, duke i përdorur ato në mënyrë racionale. Lojtarët gjithashtu mund të bashkohen në grupe për t’u zhvilluar së bashku, për të biseduar me njëri-tjetrin për të dhënë përvojë kur luajnë lojën.

Më lart është +13 Lojëra celulare me më shumë shkarkime botë, ka një ndikim të madh në tregun e sotëm. Shumica e njerëzve e njohin suksesin e këtyre lojërave dhe i vlerësojnë ato shumë pozitivisht. Cilat emra keni provuar? Mos harroni të ftoni miqtë tuaj të bashkohen për të “shtuar miqtë më argëtues”!

Hy vọng răng bài viết 2023 Top +13 Game Mobile Có Lượt Tải Nhiều Nhất ⚡️ Hay & Cực Hấp Dẫn của Chaolong TV kênh trực tiếp bóng đá miễn phí tốc độ cao tốt nhất hiện nay có thể giúp ích cho bạn. Chúc bạn một ngày vui vẻ !

Related Posts

Bảo vệ, giữ gìn sự trong sáng tiếng Việt nhìn từ góc độ pháp lý …

Trong đường lối lãnh đạo đất nước, Đảng ta luôn coi trọng ngôn ngữ, gắn ngôn ngữ với lợi ích của quốc gia, quyền lợi dân tộc,…

Thông tư 10/2023/TT-BNV hướng dẫn thực hiện…

Toàn văn Thông tư 10/2023/TT-BNV ngày 26/6/2023 của Bộ Nội vụ hướng dẫn thực hiện mức lương cơ sở đối với các đối tượng hưởng lương, phụ…

7 quy tắc trong gia đình cha mẹ nên áp dụng để nuôi dạy con- KỸ NĂNG CẦN BIẾT

Đặt ra những quy tắc rõ ràng trong gia đình không chỉ cho phép trẻ lớn lên trong một môi trường lành mạnh mà còn giúp trẻ…

Từ 1/7, lương giáo viên tăng hơn 20%, bậc cao nhất 12 triệu đồng – KỸ NĂNG CẦN BIẾT

Sau khi tăng lương cơ sở, giáo viên tiểu học, trung học cơ sở, trung học phổ thông hạng 8 có hệ số lương cao nhất là…

Trường phái ngoại giao ‘phù hợp …

Trường phái “ngoại giao tre trúc” của Việt Nam phù hợp với mọi thời đại – đây là ý kiến ​​của phóng viên lão thành Khamvisan Keosouphan…

DẪN CHƯƠNG TRÌNH HỘI THI HÙNG BIỆN CẤP TRƯỜNG

Chờ đợi là một nghệ thuật. Mỗi chương trình sẽ có những đặc điểm và sắc thái riêng. Và đôi khi nó khiến chúng ta bối rối…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *