2023 Top +15 Quà Tặng Tết Cho Nhân Viên ⚡️ Ý Nghĩa & Thiết Thực Nhất

Rate this post

Në fund të vitit, kompanitë ose bizneset shpesh u japin punonjësve të tyre dhurata Tet për t’i inkurajuar dhe falënderuar për kontributet dhe përpjekjet e tyre gjatë vitit të kaluar. Kështu që zgjidhni Dhurata Tet për punonjësit Si të merrni një dhuratë domethënëse? Le të zbulojmë idetë Dhuratat e korporatave Tet 2023 pikërisht në postimin e radhës!

Kuptimi i dhuratave Tet për punonjësit

Siç e dini, për vietnamezët, dhënia e dhuratave gjatë festave të Tet ose ngjarjeve të rëndësishme është e një rëndësie të madhe, sepse është një dëshmi e sinqeritetit, kohezionit dhe ndarjes së gëzimit.

Dhurata Tet për bizneset

Për ambientin e zyrës, që punonjësit të ndjejnë dashurinë e kompanisë suaj për familjet e tyre, dhuratat Tet luajnë ende një rol jashtëzakonisht të rëndësishëm. Sepse ato mbartin një kuptim të thellë, që është inkurajimi dhe njohja e kontributeve për kompaninë gjatë vitit të kaluar.

Çdo pjatë Dhurata Tet korporative Dhurata e dhurimit lidh dashurinë, vëmendjen dhe respektin e kompanisë për çdo punonjës, kështu që nëse është një kompani, ndërmarrje e madhe apo biznes i vogël, blerja e dhuratave Tet për të gjithë punonjësit është një domosdoshmëri.Gjërat për të bërë dhe për të mos humbur.

Sugjerimi i 15 dhuratave kuptimplote Tet për punonjësit

Kuti dhuratash luksoze

Çdo vit nga Tet në Pranverë, kompania kërkon për njësi që shesin kuti dhuratash luksoze dhe të sofistikuara Tet për t’u dhënë punonjësve që kanë arritur rezultate të shkëlqyera vitin e kaluar. Dhënia e kutive të dhuratave Tet është një mënyrë për të nderuar kontributet e punonjësve në zhvillimin e kompanisë. Në të njëjtën kohë, ne gjithashtu i urojmë marrësit një vit të ri të qetë dhe të lumtur.

Dizajni i kutisë së dhuratave është i thjeshtë, kryesisht i kuq, i verdhë dhe blu. Kutitë e dhuratave vietnameze Tet shpesh kanë verë, specialitete lokale ose arra dhe fruta të thata.

kuti dhurate

Shporta e dhuratave të Vitit të Ri

Nëse keni ndërmend t’i bëni dhuratat Tet punonjësve, shporta e dhuratave Tet janë padyshim një nga zgjedhjet e para.

Deri në 60% të kompanive dhe bizneseve zgjedhin shporta dhuratash Tet si dhurata për punonjësit. Jo vetëm për shkak të prakticitetit, por edhe sepse çmimi i arsyeshëm i ndihmon bizneset të kursejnë shumë kosto. Produktet në shportën e dhuratave Tet përfshijnë kryesisht ëmbëlsira, fruta të thata dhe arra, verë etj., të cilat janë produkte praktike dhe me vlerë për të gjithë. Edhe pse e thjeshtë, ajo sërish siguron faktorin dhe vlerën estetike të marrësit.

Tham Khảo Thêm:  7 thói quen dễ dàng giúp bạn thay đổi cuộc đời

Specialitete rajonale

Pjata të famshme si mishi i buallit në kuzhinë; kek me reçel; Tortë Pia; gështenja;… Kjo është një dhuratë domethënëse për punonjësit, veçanërisht për punonjëset femra që janë shumë të kënaqura. Ata do të jenë të kënaqur dhe të emocionuar të sjellin në shtëpi një shportë dhuratash me prodhime vendase.

Produkte të shëndetshme Tet, specialitete rajonale "lart kutisë" luks - Saigon Marketing

Suplemente shëndetësore

Përveç dhuratave që sjellin atmosferën Tet, dhuratat e shëndetshme si foleja e zogjve, xhensen e kuq ose arrat janë gjithashtu një nga dhuratat Tet për punonjësit që kompania juaj duhet të marrë parasysh. Dhënia e produkteve funksionale që mbështesin shëndetin si dhuratë tregon shqetësimin e sinqertë për shëndetin e marrësit. Bizneset gjithashtu mund të marrin në konsideratë zgjedhjen e Ganoderma lucidum, shafran, cordyceps, etj.

Kuti dhuratë e kuqe xhensen Tet me fole të rafinuar zogjsh - HQ4300 - Nhansamthaolinh.com

Zarfa të kuq me fat

Zarfat e kuq janë padyshim një dhuratë domethënëse Tet për punonjësit tuaj. Ky është një zakon i mirë dhe i bukur gjatë festës së pranverës së hershme, sepse tregon kujdesin dhe kujdesin e drejtuesve të kompanisë për punonjësit dhe vartësit.

Lërini shpërblimet e punonjësve në zarfe të kuq të simbolizojnë pasurinë në vitin e ri. Përveç kuptimit të pasurimit nga kompania, zarfet e kuqe me emërtime të mëdha gjithashtu mund të mbështesin shumë jetën e punonjësve. Kjo është për të njohur dhe falënderuar stafin për punën e tyre të palodhur gjatë vitit të kaluar. Kjo është padyshim një dhuratë e rëndësishme dhe praktike Tet për punonjësit, duke i ndihmuar ata të mirëpresin një Tet më të ngrohtë dhe më të plotë.

Verërat premium

Vera e klasit të lartë është një dhuratë Tet e zgjedhur nga bizneset si dhuratë Tet. Ka shumë lloje të verës, prandaj mendoni të zgjidhni verën që i përshtatet më së miri buxhetit tuaj. Disa lloje vere të zgjedhura nga shumë biznese janë vera Dalat, vera italiane, vera franceze… Vera është një dhuratë kuptimplote Tet, me ngjyrën e kuqe të verës dhe një urim për ribashkim dhe lumturi në vitin e ri.

Kalendari i murit ose i tavolinës

Kjo është dhurata më e konsideruar dhe e zgjedhur Tet nga kompanitë, sepse është një kanal efektiv për të promovuar imazhin e kompanisë dhe për të ndihmuar punonjësit të kujtojnë kompaninë.

Kalendari ka shumë dizajne mbresëlënëse dhe më e rëndësishmja, bizneset mund të bashkëngjisin logot dhe mesazhet e marketingut. Kjo do t’i bëjë dhuratat Tet për punonjësit më domethënëse.

Madhësitë popullore të kalendarit të murit të sotëm |  In5G

Set qeramike me cilësi të lartë

Porcelani është një material që mbart bukurinë thelbësore të kombit tonë. Dhuratat prej porcelani janë dhurata luksoze, të qëndrueshme dhe shumë estetike. Pjatat e dhuratave, çajnikët, vazot me lule… do t’i ndihmojnë punonjësit të kenë më shumë mjete për të dekoruar shtëpitë e tyre për pranverë.

Sidomos gjatë festës Tet, shumë njerëz përdorin çajnik kur presin mysafirë. Prandaj, të kesh një set çajnikësh si dhurata të fundvitit për punonjësit e kompanisë do të jetë një ide unike dhe e përshtatshme. Kompania juaj mund të printojë logon e kompanisë suaj në produkt jo vetëm për të treguar dashuri, por edhe për të promovuar dhe prezantuar markën.

set çajniku dhuratë

Tabaka për karamele në festën e Tet

Kur bëhet fjalë për Festën e Pranverës, çdo familje nuk mund ta harrojë kurrë pjatën me ëmbëlsira me reçel në tryezën e pritjes. Të ulur rreth një pjate me ëmbëlsira me reçel, duke ndarë histori të lumtura dhe duke i dërguar urime të mira njëri-tjetrit, ky është një imazh shumë i njohur në atmosferën e Vitit të Ri tradicional vietnamez.

Tham Khảo Thêm:  Top cách đuổi muỗi hiệu quả tức thì & cực an toàn cho bé

Prandaj, një tabaka delikate, moderne dhe luksoze do të jetë një dhuratë tërheqëse që çdo kompani duhet t’i shtojë koleksionit të saj, sepse punonjësit do ta mbajnë mend përgjithmonë pasi ta përdorin.

Tet tabaka dhuratash

Pjatë me fruta

Shpesh shohim enë me fruta ose pjata që përmbajnë fruta dhe karamele gjatë ditëve të javës, dhe veçanërisht gjatë Tet. Kjo është edhe një dhuratë Tet e zgjedhur nga bizneset për klientët dhe punonjësit në fund të vitit. Pjata është prej qelqi, tekstura në pjatë bën përshtypje dhe i shton bukurinë produktit, e kombinuar me printimin e logos së kompanisë do të jetë një suvenir i përsosur.

Set shishe vere

Ky komplet kristali dekantues vere dhe qelqi është një zgjedhje e mirë si dhuratë biznesi me rastin e festës së pranverës së hershme. Seti përfshin vazo kristal, filxhan qelqi. Dizajni elegant shton bukurinë e formës dhe linjave të produktit.

Set dhuratë me gota vere

Seti i gotave të verës është gjithashtu një zgjedhje e mirë për dhuratat e nivelit të lartë të Vitit të Ri Hënor. Kur hosti përdor një gotë për t’i trajtuar mysafirët me një gotë verë në festën e Tet, ata do të shohin logon e printuar në produkt. Kjo është një mënyrë për të rritur ndërgjegjësimin e markës dhe një mënyrë që marrësit të kujtojnë dhënësin.

Set filxhani prej qelqi

Një grup gotash qelqi është një dhuratë e dobishme. Ky set produkti është i përshtatshëm si dhuratë për klientët dhe punonjësit me kuptimin e mirënjohjes me rastin e Tetit. Set dhuratash për Vitin e Ri prej xhami luksoz. Kjo është gjithashtu një mënyrë për të ndihmuar bizneset të promovojnë markat e tyre përmes logove të printuara në produkte.

Vazo kristali

Materiali i pastër kristal dhe i shkëlqyeshëm, i shoqëruar me një logo të printuar bukur në anë të vazos, do të bëjë suvenirin perfekt.

dhuratë vazo me lule qelqi

Kafe ose çaj

Dhënia e kutive individuale me kafe ose çaj është gjithashtu e njohur dhe shpesh zgjidhet gjatë Tet. Për shembull, Trung Nguyen Coffee, Nescafe, etj. Dhuratat e çajit në festën Tet zakonisht do të jenë Thai Nguyen, Da Lat… Kjo është një dhuratë Tet shumë kuptimplotë që kompania ta konsiderojë si dhuratë për punonjësit, klientët dhe partnerët.

Kuti dhuratë tet

Gjërat që duhen mbajtur parasysh kur zgjidhni dhuratat Tet për punonjësit

Zgjedhja e dhuratave Tet për punonjësit nuk mund të jetë e ekzagjeruar apo e nxituar, bizneset duhet të zgjedhin dhuratat Tet që i përshtaten nevojave dhe gjendjes së tyre financiare. Këtu janë disa shënime të rëndësishme që çdo biznes duhet të ketë parasysh kur zgjedh të blejë dhurata Tet për punonjësit:

Kuptimi i nevojave të punonjësve

Mos zgjidhni dhuratat Tet për punonjësit në bazë të preferencave personale, sepse çdo dhuratë që mendoni se ju pëlqen nuk do të pëlqehet nga të tjerët. Një biznes me një shkallë 20-100 persona edhe 1000-5000 persona është e vështirë të zgjedhësh dhurata sipas preferencave të secilit. Prandaj, së pari duhet të kuptoni nevojat dhe dëshirat e punonjësve tuaj për të zgjedhur dhuratën më të përshtatshme Tet.

Zgjidhni dhurata praktike Tet

Në vitet e fundit, trendi i zgjedhjes së dhuratave praktike Tet është aplikuar nga shumë tregtarë, sepse jeta e vietnamezëve ka ndryshuar shumë, sa më praktike të jetë dhurata, aq më kuptimplotë është. Bizneset duhet të zgjedhin dhuratat Tet për punonjësit që janë sende praktike me vlerë të lartë praktike në jetën e përditshme dhe në punë.

Tepsi me karamele prej porcelani

Barazi në zgjedhjen e dhuratave Tet për punonjësit

Pavarësisht dhuratave Tet për eprorët dhe dhuratat Tet për punonjësit. Zgjidhni dhuratat Tet që janë proporcionale dhe të barabarta për të gjithë. Dhuratat tet kanë vlerë shpirtërore, por mos u vlerësoni shumë. Është gjithashtu një mënyrë për të kufizuar dallimin dhe krahasimin midis anëtarëve të kompanisë.

Tham Khảo Thêm:  Tập cho bé ăn dặm như thế nào?

Mos u fokusoni në tendencat

Mos shtoni shumë peshë, ndiqni trendin e dhuratave të punonjësve gjatë Tet. Tendenca e dhënies së dhuratave Tet për punonjësit ndryshon çdo vit. Nëse keni ndjekur trendin, e keni të vështirë të zgjidhni dhuratat Tet për punonjësit! Trendi i dhuratave Tet është vetëm një pjesë e vogël, e rëndësishme është të zgjidhni dhurata domethënëse, praktike dhe të përshtatshme për buxhetin e kompanisë.

Mos harroni të lini shenjën tuaj për biznesin tuaj

Promovimi i imazhit të kompanisë tek një numër i madh klientësh është një aktivitet i domosdoshëm. Bizneset nuk duhet të humbasin me rastin e Tet 2023. Cilado qoftë dhurata e punonjësve, mos harroni të printoni logon tuaj ose ta mbështillni në çanta, kuti, ambalazhe me logo të printuar për të krijuar një pikë të ndritshme dhe për të bërë ndryshimin për kompaninë.

Koha për t’u dhuruar punonjësve dhurata Tet

Punonjësit e kompanisë vijnë nga shumë rajone të ndryshme, në mënyrë që të gjithë të festojnë Tetin me familjet e tyre, kompania ka krijuar kushte që punonjësit të kenë fillimisht festën e Tetit. Prandaj, kompania duhet të zgjedhë kohën e duhur për të dërguar dhurata Tet për punonjësit. Koha e përshtatshme është nga 15 dhjetori deri më 23 dhjetor të kalendarit hënor. Kur kompania u jep dhurata Tet punonjësve, ajo duhet t’u zbulohet të gjithë anëtarëve të kompanisë për të siguruar drejtësi.

Zgjidhni një furnizues me reputacion të dhuratave

Ka shumë njësi që ofrojnë dhurata korporative Tet, por jo të gjitha janë me reputacion dhe kanë çmime të mira. Prandaj, duhet të zgjidhni furnizues me reputacion me informacion të qartë për të siguruar cilësinë dhe çmimin e dhuratave Tet. Mos e blini vetëm nga një adresë më pak e njohur vetëm për hir të të qenit të lirë.

Ku duhet të zgjedh për të porositur dhurata Tet për punonjës me reputacion?

Wowgift është një kompani që ofron dhurata prestigjioze dhe cilësore Tet, me një shumëllojshmëri të gjerë dhuratash nga të cilat mund të zgjidhni. Këtu, ju mund të porosisni një shumëllojshmëri dhuratash korporative me dhjetëra produkte dhuratash Tet me çmime jashtëzakonisht të favorshme.

Wowgift e kupton se dhuratat do të ndihmojnë në rritjen e lidhjes dhe vullnetit të mirë të klientëve ndaj markës së biznesit. Stafi i Wowgift është i ri, dinamik dhe entuziast, duke dashur gjithmonë të sjellë dhuratat dhe shërbimet më të mira për klientët.

Informacioni i Kontaktit:

  • Adresë: B8, loti 8 zona urbane Dinh Cong, reparti Dinh Cong, rrethi Hoang Mai, Hanoi.
  • Telefoni: 024.7779 9996
  • Faqja e internetit: https://wowgift.vn/
  • Email: [email protected]

Më sipër është një artikull për të ndarë +15 ide Dhurata Tet për punonjësit Më kuptimplotë dhe praktik për të zgjedhur biznesin tuaj. Shpresoj se ky artikull ka dhënë informacion të mjaftueshëm të dobishëm për lexuesit.

Hy vọng răng bài viết 2023 Top +15 Quà Tặng Tết Cho Nhân Viên ⚡️ Ý Nghĩa & Thiết Thực Nhất của Chaolong TV kênh trực tiếp bóng đá miễn phí tốc độ cao tốt nhất hiện nay có thể giúp ích cho bạn. Chúc bạn một ngày vui vẻ !

Related Posts

Bảo vệ, giữ gìn sự trong sáng tiếng Việt nhìn từ góc độ pháp lý …

Trong đường lối lãnh đạo đất nước, Đảng ta luôn coi trọng ngôn ngữ, gắn ngôn ngữ với lợi ích của quốc gia, quyền lợi dân tộc,…

Thông tư 10/2023/TT-BNV hướng dẫn thực hiện…

Toàn văn Thông tư 10/2023/TT-BNV ngày 26/6/2023 của Bộ Nội vụ hướng dẫn thực hiện mức lương cơ sở đối với các đối tượng hưởng lương, phụ…

7 quy tắc trong gia đình cha mẹ nên áp dụng để nuôi dạy con- KỸ NĂNG CẦN BIẾT

Đặt ra những quy tắc rõ ràng trong gia đình không chỉ cho phép trẻ lớn lên trong một môi trường lành mạnh mà còn giúp trẻ…

Từ 1/7, lương giáo viên tăng hơn 20%, bậc cao nhất 12 triệu đồng – KỸ NĂNG CẦN BIẾT

Sau khi tăng lương cơ sở, giáo viên tiểu học, trung học cơ sở, trung học phổ thông hạng 8 có hệ số lương cao nhất là…

Trường phái ngoại giao ‘phù hợp …

Trường phái “ngoại giao tre trúc” của Việt Nam phù hợp với mọi thời đại – đây là ý kiến ​​của phóng viên lão thành Khamvisan Keosouphan…

DẪN CHƯƠNG TRÌNH HỘI THI HÙNG BIỆN CẤP TRƯỜNG

Chờ đợi là một nghệ thuật. Mỗi chương trình sẽ có những đặc điểm và sắc thái riêng. Và đôi khi nó khiến chúng ta bối rối…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *